معرفی انواع دمپایی

by دمپایی مردانه و زنانه و بچگانه in سپتامبر 22, 2019

معرفی انواع دمپایی

دمپایی یکی از ساده ترین و در عین حال کار راه انداز ترین وسایل شخصی هر فرد به حساب می آید. امروز در سایت دمپایی در مورد سوالات متعدد شما کاربران گرامی که پرسیده بودید دمپایی خوب چه ویژگی دارد؟ یا انواع دمپایی کدامند؟ توضیح خواهیم داد در ادامه با ماهمراه باشید تا اطلاعاتتان در مورد این وسیله بیشتر شود.

همچنین بخوانید: معرفی انواع کفش مجلسی

دمپایی چیست؟

دمپایی همان پای افزار است که خاصیت آن این است که نرم، سبک و راحت است. دمپایی ها انواع مختلفی دارند که هم در منزل به کار می رود و هم مدل های زیباتری هستند که برای بیرون از منزل استفاده می شود.
جنس دمپایی معمولا از
نمد
پلاستیک
حوله ای
چرم نرم
می باشد. دمپایی پلاستیکی در سرویس بهداشتی و کنار ساحل و استخر استفاده می شود. از دمپایی های نمدی و چرم برای روفرشی و بیرون از منزل نیز استفاده می شود.

دمپایی به انگلیسی چه می شود؟

در زبان انگلیسی دمپایی به slippers ترجمه می شود.

دمپایی خوب چه ویژگی دارد؟

دمپایی یک وسیله کاربردی است که تقریبا همه آدم ها به نوعی از آن استفاده می کنند. استفاده از دمپایی برای سلامت پا بسیار مفید است. خشک بودن پا باعث جلوگیری از بوی بد پا و جلوگیری از بیماری های قارچی می شود. در ادامه ویژگی های یک دمپایی خوب را با هم مرور می کنیم.

_برای تهیه یک دمپایی خوب به دنبال جنس پارچه ای و حوله ای نباشید. زیرا این مدل دمپایی ها اجازه جریان هوا را نمی دهند و پا عرق می کند و دمپایی زودتر آلوده می شود.

_یک دمپایی رو فرشی خوب باید سبک باشد. زمانی که با دمپایی راه می روید،قسمت پاشنه دمپایی به پاشنه پاهایتان کوبیده می شود. هر چقدر دمپایی سبک تر باشد، ضربه های کوبیده شده به پوست پا هم آرامتر است و پوست پا کمتر تحریک می شود.

_ دمپایی طبی بخرید. دمپایی های طبی به منظور تقویت قوس کف پا طراحی شده است و با زیر سازی پاشنه پا به تراز شدن پاها کمک می کند. دمپایی های طبی فضای کافی را در اختیار انگشتان شما قرار می دهد تا به راحتی حرکت کنند.

_ دمپایی را انتخاب کنید که کفی ضخیم تر و رویه منحنی دارد. این نوع دمپایی باعث جلوگیری از کمر درد می شود. اما این موضوع را به خاطر داشته باشید که دمپایی مناسب برای اتاق رختکن یا استخر باید نازک باشد.

_دمپایی سایز مناسب انتخاب کنید اگر دمپایی کوچک باشد به پاشنه پا آسیب می زند و باعث ترک پوستی می شود و اگر بزرگ باشد به دلیل حفظ تعادل و نگه داشت دمپایی در پا، به شصت پا آسیب می زند.

معرفی انواع دمپایی - دمپایی مردانه و زنانه

معرفی انواع دمپایی – دمپایی مردانه و زنانه

چرا زیر بعضی از دمپایی ها سوراخ دارد؟

سوراخ زیر دمپایی به منظور تخلیه شدن آب دمپایی است که راه حل مناسبی است برای این که آب درون دمپایی نماند و به این ترتیب دمپایی سریع تر خشک می شود. از آنجایی که رطوبت باعث نفوذ قارچ ها و بیماری پوستی می شود، با سوراخ بودن دمپایی از آلوده شدن آن نیز جلوگیری می شود.

برندهای تولید کننده دمپایی کدامند؟

برندهای مختلفی هستند که تولید کننده انواع دمپایی هستند ما در ادامه به معرفی برخی از این برندها می پردازیم.

نیکتا
پاپا
ریباک
نسیم
هاواینس
پاما
مینل
پانیسا
کیتو
آلدو
آدیداس
مانگو
ناوالس
دون لندن

همچنین بخوانید: 10 مدل از زیباترین کفش های ورزشی دخترانه

انواع دمپایی کدامند؟

دمپایی ها کاربردهای مختلفی دارند که بنا به نوع استفاده شان جنس های متنوعی دارند. دمپایی در زندگی امروزه بسیار کاربردی است و انواع صندل دمپایی ها را میتوانید با استایل های مختلف ست کرد.

دمپایی پلاستیکی
دمپایی حوله ای
دمپایی چرم
صندل دمپایی
دمپایی نمدی
دمپایی پارچه ای
دمپایی ساحلی

هر کدام از این دمپایی ها انواع زنانه، مردانه، بچه گانه دارند که کاربردهای مختلفی دارند و طرح ها و رنگ های متنوعی نیز دارند.

Leave a Reply